Peter’s Adventures in English [Learn English] İndir Yükle

Peter’s Adventures in English [Learn English] İndir Yükle
15 Aralık 2021 tarihinde eklendi, 6 kez okundu.

Bu Oyun Hakkında

Demek biraz temel İngilizce öğrendiniz? Ve İngilizce konuşulan bir macera dünyasına dalmaya hazırsınız, öyle mi? O zaman, krallık boyunca seyahat eden, bulmacalar çözen, dostlar edinen ve canavar avlayan Peter’ı kontrol etmeye hazırsınız. Peter’ın prensesi kurtarma yolculuğu, sizin İngilizce öğrenme yolculuğunuz!

Bu oyun, oyun içi çeviriler olmaksızın tamamen İngilizce olacak şekilde tasarlanmıştır ve ana dilinizden bağımsız olarak faydalı olacaktır. Tüm arayüz, diyalog ve anlatım, oyunu ve hedefleri anlamanıza yardımcı olmak için özenle tasarlanmış görüntüler ve animasyonlar eşliğinde basit İngilizce’dir.

Bu bir sınıf değil, sınavlar veya kelime eşleştirme egzersizleri yok. Bu oyunun amacı, sizi bu evrene daldırarak pratik yaptırmak ve daha çok öğrenmeniz için eğlenceli ama zorlu bir ortam sağlamak. Aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi!

ÖZELLİKLER:

  • 65’ten fazla özgün karakter. Her biri tamamen anadili İngilizce olan sanatçılar tarafından seslendirildi.
  • Otomatik kayıt ve risksiz şekilde her şeyi denemeye teşvik etmek için ölmek yok.
  • Amerikan ve İngiliz aksanlarıyla 4000 satırdan fazla oyun içi İngilizce diyalog.
  • Yaklaşık 15-20 saat oyun süresi (İngilizce seviyesine bağlı olarak)

SIK SORULAN SORULAR:

"Bu oyun İngilizce’ye yeni başlayanlar için mi?"

Hayır… *sadece* evrende kaybolma yoluyla İngilizce öğrenme konusunda çok ciddi değilseniz, zorluklardan zevk alıyorsanız ve ilerledikçe öğrenmeye istekli değilseniz. Bu oyun özellikle çok temel düzeyde İngilizce bilen ve öğrendiklerini kelime haznelerini geliştirirken pratiğe dökmek isteyenler için çok yararlı. Bu oyuna başlamadan önce temel İngilizce öğrenmeye birkaç hafta veya ay harcarsanız daha iyi sonuçlar alırsınız.

"Başka hiçbir dile çeviri olmadan, her şey İngilizce mi? Birden hepsi ağır gelmez mi?"

Bazen evet! Ama cesaretiniz kırılmasın, söylenen her kelimeyi anlamasanız bile bu oyunu kesinlikle bitirebilirsiniz. Biraz üstüne gittiğinizde görevlerinizi ve onları nasıl yapabileceğinizi anlayabildiğinizi göreceksiniz. Yeni bir dil öğrenenler, öğrendikleri dilde ilk kez etkileşim kurmaya çalıştıklarında genellikle kendilerini oldukça bunalmış hissederler. Bu, dil öğrenme sürecin doğal bir parçasıdır. Sadece anahtar kelimeleri ve bağlamı takip edin ve denemekten korkmayın!

"İngiliz İngilizcesi öğrenmek istiyorsam bu oyun yararlı olur mu?"

Kısaca, evet. Özellikle yeni başlayan biriyseniz. Senaryo ve seslendirmeler çoğunlukla Amerikan İngilizcesi konuşanlar tarafından yapıldı, ancak İngiliz ve Amerikan İngilizcesi konuşanlar genellikle birbirlerini kusursuz şekilde anlayabiliyor.

"Bunun herhangi bir oyunu İngilizce oynamaktan ne farkı var?"

Yeni başlayanlar için yeterince basit bir dile sahip oyunlar genellikle oynamak için fazla dil gerektirmez. (Örn: çoğu aksiyon platform oyunu.) Ve hikaye odaklı oyunlar, öğrenciler için fazla ileri seviye olan çok sayıda diyaloğa sahip. Diğer dillerde tamamı seslendirmeli diyalog içeren bu oyunları bulmak da kolay iş değil. Yeni başlayanlar için tasarlanmış basit bir dil ve yanında yardımcı görseller kullandık. Yalnız, en sevdiğiniz RPG’lerden bazılarını İngilizce oynamayı denemenizi tavsiye ediyoruz. Tüm yapmanız gerekenleri anlayabiliyorsanız bravo! İngilizceniz zaten mükemmel demektir.

"Bu oyunu başka diller için de yayınlayacak mısınız?"

Bu oyun için yeterli destek gelirse, oyuncuların diğer birçok dili öğrenmelerine yardımcı olmak için oyunu başka dillerde yayınlamaya devam edeceğiz.

"Diğer platformlarda mevcut olacak mı? (macOS, Android, konsollar vb.)"

Başta yalnızca Windows PC’de oynanabilir olacak, ancak yakında oyunu macOS, Linux, konsollar ve mobil cihazlara da çıkarmayı umuyoruz.

OYUNUN YARATICILARINDAN BİRKAÇ CÜMLE:

Bu oyun, bir dil öğrenirken kullanmanız gereken birçok kaynaktan biri ve özellikle ortak isimler, fiiller ve telaffuzları öğrenmek için birebir. Dilbilgisi ve fiil çekimlerinin nüanslarını öğretmeye odaklanan başka kaynaklarla birlikte oynamanızı öneriyoruz.

ROCKET BOY GAMES, dil öğrenme deneyiminize eğlenceli alternatifler sağlamaya çalışan bağımsız bir oyun stüdyosu. Yeterli destek gelirse, çeşitli diğer diller için çeşitli dil öğrenme oyunları çıkarmayı umuyoruz. Umarız siz de bu yolculuğun bir parçası olursunuz. Good luck!

Chaz ve Andrea
Rocket Boy Games

Sistem Gereksinimleri

Sayfa başına git