Kolkhoz: The Red Wedge İndir Yükle

Kolkhoz: The Red Wedge İndir Yükle
6 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 198 kez okundu.

Bu Oyun Hakkında

Sovyet Rusya… 1929’lu yılı… Sovyetler Birliği, eksiğiyle fazlasıyla, modern zamanların belki de en büyük deneyini gerçekleştiriyor.

Kolkhoz: The Red Wedge, bu deneyimin yaşandığı zamanlardan küçük bir kesite; dönemin insanlarının renkli hikayelerinden oluşan bir manzaraya davet ediyor kullanıcıları. Kolkhoz: The Red Wedge, Don Nehri kıyılarındaki bir Kazak köyünde tarımın ortaklaşa yapılacağı bir toplumsal modele geçiş serüvenini konu alır. Köylülerden beklenen, ellerinde bulunan ve tarımda kullanılabilecek tüm varlıklarını bağışlayıp, üretimi bu araçlarla ortaklaşa olarak sürdürecekleri bir kurum yaratmalarıdır. Kolhoz, işte yaratılması beklenen bu kurumun adıdır.

Gleb, Sovyetler Birliği hükümetine bağlı bir işçi olarak, Kolhoz’un kurulmasını hızlandırmak için bir köye yollanmıştır. Kendileri de eski varlık ve güçlerini yitirmiş toprak sahipleri, Kulak’lar; dişini tırnağına takıp çalışarak bir kaç öküz ve bir parça toprak elde edebilmiş orta halli köylüler, iç savaşta gençlikleriyle birlikte ruhlarından bir parçayı da bırakıp gelmiş fanatikler, ellerinde avuçlarında zaten bir şey olmadığı için Kolhoz’a ne vereceklerini bir türlü anlayamayan yoksullar, devrime ve Sovyet Hükümeti’ne kayıtsız şartsız bağlı olanlar ya da bağlı görünüp her gece rüyalarında devrimin bir kaşık suda boğulduğunu görenler… Kolhoz’a bağışlayıp "ortaklaştırdıkları" atları daha iyi yerde yatıyor mu, iyi yemle besleniyor mu diye gece gündüz ahırın etrafında nöbete başlayan şaşkın ve meraklı insancıklar… Neredeyse her zaman, gizli ikinci bir ajandayı işleten insan bilinci…

Gleb rolündeki oyuncunun görevini tamamlamak içinde gezineceği evren böyle bir yerdir işte. Kolhoz kurulmalı, "toprak uyandırılmalıdır" ve bunun için tüm bu insancıklar ikna edilmelidir önce. Gleb’in görevi, "yeni"yi yaratmayı delicesine arzulayan ama onun kıyısına geldiğinde de tedirginlikle bir kaç adım geri atan insanlıkla yüzleşmektir. Oyunun sonunda, bu yüzleşme öyle ya da böyle gerçekleşecektir.

Oyun Özellikleri:

-Tarihi ve siyasi olayların etkisi ile şekillenmiş mütevazi fakat zengin bir hikaye.
-Hikayenin akışı sırasında oyuncunun yapmak zorunda kaldığı seçimler.
-Soyut ve somut çağrışımlı semboller ile inşa edilen puzzle’lar.
-2B karakter kontrolü ve etkileşimler.

Sistem Gereksinimleri

Sayfa başına git