8-in-1 IQ Scale Bundle İndir Yükle

8-in-1 IQ Scale Bundle İndir Yükle
18 Mart 2018 tarihinde eklendi, 331 kez okundu.

Bu Oyun Hakkında

Bilimimizi lezzetli oyunlara dönüştürüyoruz

Araştırmacılar onlarca yıldır beynin kabiliyetini ölçen görevler yarattık. Bu görevlerden bazılarını uyarladık ve kendi bilişsel oyunlarımızı yaratan birkaç tane yaptık. Sizi daha akıllı yapacak!

Dual N-Back

Öğrenme çıktılarının, mobil istihbarat da dahil olmak üzere diğer beyin faaliyetlerini geliştirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu etki bir takım bilimsel çalışmalarla doğrulanmıştır. Hareketli zeka, geniş bir bilişsel görev yelpazesinde çok önemlidir ve öğrenmede en önemli faktörlerden biri olarak kabul edilmektedir. " Hareketli zeka, daha önce edinilen bilgiye bakılmaksızın yeni problemleri akıl yürütme ve çözme becerisini ifade eder. Özellikle zor şartlarda mesleki ve eğitsel başarı ile yakından ilişkilidir.

Gerçek hayatta elde edilen sonuçlar

Birçok kişi egzersiz görevini tamamladıktan sonra çok sayıda fayda bildiriyor, örneğin:
düşünceleri formüle etmek daha kolaydır
daha iyi sözel algılama
daha iyi anlayışla daha hızlı okuma
daha iyi konsantrasyon ve odaklanma
en iyi rüya
piyano çalarken yapılan iyileştirmeler
Bütün bu avantajlar (ve diğerleri) gerçek kullanıcıların geribildiriminden alındı.

Complex Working Memory (CWM)

Bu egzersiz, çalışma belleğini ve mobil zekayı geliştiren beyin eğitimi için kullanılır.
Mevcut uygulama, Jason M. Chein ve Alexandra B. Morrison’ın "Zihin çalışma alanını genişletme" çalışması için kullanılan görevi temel alır.
Kısacası, çalışma, CWM görevinin çalışma belleğini, bilişsel kontrolünü ve okunan şeyin anlaşılmasını artırmak için kullanılmasının başarısını gösteriyor.

CWM alıştırmaları, bir görevi ezber / çözme turlarından ve tüm diziyi hatırlamanız gereken bir aşamadan oluşur. Egzersizdeki tur sayısı mevcut CWM egzersiz seviyesine eşittir.
CWM egzersizindeki her tur iki bölümden oluşur: başında karar vermenin bir kısmı ve sonunda ezberleme kısmı.
Genellikle, bir rauntta 4 karar vekâleti vardır, bunları ezberlemek için bir öğe izler. Örneğin, egzersiz seviyesi 5, sadece 5 öğeyi hatırlamanız gerekecek.
Tüm turlardan geçtikten sonra, tüm unsurları hatırlamanız gereken bir aşama var.
İki tür CWM görevi vardır:
    1. Mekansal CWM
    2. Sözlü CWM
Çözümler ve Hatırlayın / Hatırlayın – Bu egzersiz kısımları her tür için farklıdır.

Space Task

Oyun, bir bireyin epizodik hafızasını geliştirmeyi amaçladı. Epizodik bellek, birkaç saat alışveriş yaptıktan sonra arabanızı çok katlı bir otoparka park ettiğiniz yeri hatırlamak zorunda olduğunuzda veya birkaç saat önce evde anahtarlarınızı terk ettiğinizde hatırlamak zorunda olduğunuz bellek türüdür. Bilişsel işlevin yönlerinden biridir.

Schulte tables

Schulte masası, beyin, dikkat, konsantrasyon geliştirme, görsel araştırmayı hızlandırma için en etkili egzersizlerden biridir. Ayrıca bu egzersiz hızlı okumanın geliştirilmesi için en popüler egzersizdir. Schulte tabloları genellikle rasgele düzenlenmiş sayılardan oluşur. Tablolardaki hücre sayısı da farklıdır ve çoğunlukla 5×5 elemanlar boyutundadır.

Anagrams

Anagrams düşünceyi, okuma hızını ve düşünce hızını çok iyi geliştirir. Önemli olan, oyunda geçen zaman için mümkün olduğunca çok gerçek anagramı bulmaktır.

Mental Math

Zihinsel Matematik zihinsel bilgi işlem becerilerini test etmek / geliştirmek için kullanılan bir oyundur.
Hesaplamalar yapmak odağı, çalışma belleğinizi ve işlem hızınızı da geliştirir.

Corsi [/ h2]
Corsi Blok-Kılavuzlama bellek görevinin bir çeşididir. Başlangıçta, Sayı Yayılımı görevine dayanıyordu, ancak Sayı Yayından farklı olarak, bir Görsel Boşluk Belleği kullanılmalıdır.
Corsi Blok Basma görevinin görevi, blokların sırasını ve yerini hatırlamanızı ve ardından sırayla her bloğun üzerine gelmesini gerektirir. Görev, az sayıda blokla başlar ve kademeli olarak uzunluğunu arttırır. Test, doğru dizilerin sayısını ve en uzun diziyi ölçer.
Corsi Span’ın ortalama sonucu sıradan insanlar için yaklaşık 5-7 blok. Bu testten geçmiş konuların katılımıyla yapılan bir çalışma, artan dizi uzunluğu ile genel beyin aktivitesinin değişmediğini gösterdi. Böylece, insanlar testlerin zorluklarını gösterebilirken, bu beyindeki genel aktivasyonla ilgili değildir.

Fastest[/ h2]
En hızlı test ve tepki hızı eğitimidir. Tepki hızınızı bilerek, diğer insanlarla karşılaştırılabilir. Bu, eğitimin düzgün bir şekilde organize edilmesi için gereklidir. Aniden reaksiyon hızı düşmeye başlarsa, reaksiyon hızını artırmak için acilen egzersiz sayısını arttırın. Reaksiyonun ne kadar çabuk düşmeye başladığını fark etmeyebilirsiniz. Bu genellikle birçok sporcu ile olur. Çok sayıda sporcu başarıyla testi geçti ve sonra nasıl olsa uçağa ulaşamadı

Sistem Gereksinimleri

Windows
Mac OS X
SteamOS + Linux

Sayfa başına git